A group of young girls is competing in a nation teen music video competition.
Production | James Brolin | Executive Producer |
Production | Gary Brockette | Associate Producer |
Directing | Stewart Raffill | Director |
Writing | Stewart Raffill | Writer |
Production | Diane Kirman | Producer |
Crew | Terry Kelley | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Sarah Fleming | Set Costumer |
Production | Jarret LeMaster | ADR Voice Casting |
Production | Al Sapienza | Associate Producer |
Production | Mario Macaluso | Associate Producer |
Sound | Paul H. Maritsas | Sound Mixer |
Sound | Sal Dupree | Music Supervisor |
Crew | John Darbonne | Cinematography |
Production | Mike Lemon | Casting |
Sound | Brad Bryan | Sound Mixer |
Crew | Sandra Valde-Hansen | Steadycam |
Costume & Make-Up | Krystal Tini | Costume Design |
Editing | Laurie McDowell | Editor |
Sound | Michael Wetherwax | Dialogue Editor |
Sound | Peggy McAffee | Supervising Sound Editor |
Editing | Eric M. Klein | Digital Intermediate Editor |
Sound | Benedikt Brydern | Original Music Composer |
Crew | Leandro Marini | Compositor |
Editing | Leandro Marini | Digital Intermediate Colorist |
Production | Jim Walsh | Associate Producer |
Sound | Joshua Blanchard | Sound Engineer |
Sound | Franklin Jones Jr. | Sound Supervisor |
Camera | Thor Wixom | Camera Department Manager |
Lighting | Judd Hillman | Best Boy Electric |
Camera | Anthony Bowes | Camera Operator |
Crew | Anthony Bowes | Steadycam |
Lighting | Craig C. Wallace | Gaffer |
Art | Jay Wasley | Art Direction |
Production | Shiblon Wixom | Data Management Technician |
Camera | Peter Weiland | Best Boy Grip |
Editing | Tricia Chiarenza | Color Timer |
Production | Dan Kuba | Post Production Coordinator |
Crew | Toby Martisius | Compositor |
Editing | Toby Martisius | Online Editor |
Editing | Carlos Haynes | Assistant Editor |
Editing | Carlos Haynes | Additional Editor |
Crew | Shawn Rader | Driver |
Production | David Von Roehm | Location Assistant |
Sound | Shane Torres | Boom Operator |
Camera | David Kappler | Still Photographer |
Camera | Kevin Squyres | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Ruby Muro | Makeup Artist |
Camera | Darren McLaughlin | Key Grip |
Directing | Michael Del Polito | Second Assistant Director |
Production | Monique Impagliazzo | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Marisa Campagna | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Maria Forte | Key Makeup Artist |
Camera | Jason Painter | First Assistant Camera |
Directing | Federico Ferreri | Second Second Assistant Director |
Production | Suzanne Nunez | Executive Producer |
Production | Art Smith Jr. | Associate Producer |
Production | Mary Anne Claro | Casting |
Production | Mary Anne Claro | Associate Producer |
Production | William Lewis | Executive Producer |
Production | Suzanne Ligouri Burke | Executive Producer |
Production | Janis Powell | Associate Producer |
Production | Janis Powell | Extras Casting |
Production | Jennifer Tini | Co-Producer |
Directing | Meredith Corrado | First Assistant Director |
Directing | Ben Sensabaugh | Second Assistant Director |
Sound | Jake Boehret | Boom Operator |
Camera | David Forester | Second Assistant Camera |
Crew | Kirk Subwatana | Steadycam |
Costume & Make-Up | Mary Sporn | Costume Designer |
Crew | Debbie Apalucci | Choreographer |