Described as an “explosive, feminist take on body horror.” Premise TBA.
Production | Tim Bevan | Producer |
Production | Eric Fellner | Producer |
Production | Laure Cochener | Casting Director |
Costume & Make-Up | Frédérique Arguello | Hair Department Head |
Crew | Stephane Girondeaud | Stunts |
Art | Stanislas Reydellet | Production Design |
Costume & Make-Up | Emmanuelle Youchnovski | Costume Design |
Production | Nicolas Royer | Executive Producer |
Art | Cécilia Blom | Set Decoration |
Camera | Stella Libert | First Assistant Camera |
Visual Effects | Bryan Jones | Visual Effects Supervisor |
Camera | Benjamin Kracun | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Richard Martin | Prosthetics Sculptor |
Directing | Coralie Fargeat | Director |
Production | Coralie Fargeat | Producer |
Writing | Coralie Fargeat | Writer |
Editing | Fabien Pascal | Colorist |
Camera | Catherine Georges | Camera Operator |
Camera | Thomas Gros | Key Grip |
Crew | Jérôme Gaspard | Stunt Coordinator |
Lighting | Olivier Sargatal | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Andrea Leanza | Prosthetics Sculptor |
Production | Katia Sourzac | Location Production Assistant |
Crew | Marie Sergeant | Stunts |
Art | Sebastian Lochmann | Concept Artist |
Lighting | Guillaume Lemerle | Gaffer |
Editing | Jérôme Eltabet | Editor |
Camera | William Renaud | Grip |
Production | Erik Baiers | Executive Producer |
Editing | Benjamin Durfort | Assistant Editor |
Camera | Gustin Guillaume | First Assistant Camera |
Camera | Tanguy Goasguen | Additional Grip |
Crew | Marie Bouvet | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Fabienne Menguy | Costume Supervisor |
Art | Nadege Marti | Location Scout |
Camera | Christine Tamalet | Still Photographer |
Camera | Steve de Rocco | Camera Operator |
Camera | Marie-Sophie Daniel | First Assistant Camera |
Camera | Chloè Acher | Second Assistant Camera |
Directing | Matthieu de la Mortière | First Assistant Director |
Lighting | Edouard Alvernhe | Electrician |
Crew | Yann Festinger | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Frédéric Balmer | Special Effects Makeup Artist |
Production | Alexandra Loewy | Executive Producer |
Crew | Ahmed Chouikhi | Stunts |
Crew | Lucile Perez | Stunts |
Crew | Céline Richard | Stunts |
Crew | Guillemette Buffet | Stunt Double |
Crew | Joffrey Darel | Stunt Driver |
Directing | Benoit Seiller | Second Assistant Director |
Directing | Anne Juin | Third Assistant Director |
Art | Krystell Morantin | Assistant Art Director |
Camera | Benjamin Colleye | Additional First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Denise Boccacci | Prosthetic Makeup Artist |
Crew | Arthur Delapierre | Stunts |
Camera | Ludovic Tobaldi | Steadicam Operator |
Crew | Jérémie Delaboudinière | Stunts |
Camera | Vianne Burquier | Camera Intern |
Camera | Laure Caniaux | First Assistant Camera |
Lighting | Charles Droudun | Electrician |
Lighting | Nahi Margot | Electrician |
Camera | Baptiste Marnière | Digital Imaging Technician |
Lighting | Olivier Maurin | Electrician |
Camera | Jonas Poignant | Third Assistant Camera |
Camera | Eddy Trouillot | Grip |
Costume & Make-Up | Camille Damag | Costume Supervisor |
Production | Noémie Lance | Location Manager |
Production | Baptiste Herment | Production Accountant |
Art | Baptiste Bonin | Props |
Art | Benjamin Bouygues-Faugeron | Property Buyer |