Justice needs to be served at Britain's most notorious young offenders institute.
Sound | Jamie Roden | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Matthew Price | Costume Design |
Lighting | Julian White | Gaffer |
Production | Paul van Carter | Producer |
Writing | Paul van Carter | Writer |
Costume & Make-Up | Paul Hyett | Prosthetics |
Sound | Sue Harding | Foley Artist |
Directing | Ron Scalpello | Director |
Sound | Chad Hobson | Music |
Camera | Richard Mott | Director of Photography |
Editing | Johnny Rayner | Editor |
Production | Nick Taussig | Producer |
Production | Jane Ripley | Casting |
Art | Melanie Light | Standby Art Director |
Sound | Ashok Kumar Kumar | Sound Mixer |
Sound | Stephen Goldsmith | Dialogue Editor |
Sound | Stephen Goldsmith | Foley Supervisor |
Crew | Julia Jones | Unit Publicist |
Directing | Liz West | Script Supervisor |
Camera | Marc Covington | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Hannah Wood | Assistant Costume Designer |
Art | Marie Lanna | Production Design |
Costume & Make-Up | Jenna Wrage | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Harriet Thompson | Makeup Artist |
Production | Jamie Edgerton | Extras Casting Assistant |
Sound | Matt Biffa | Music Supervisor |
Sound | Julien Pirrie | Foley Recordist |
Sound | Vincent Watts | Sound Designer |
Camera | Kevin Foy | Grip |
Production | Stan Fus | Location Manager |
Production | Clare Finnegan | Production Manager |
Lighting | Kieran Waites | Lighting Technician |
Production | Emma Kayee | Production Coordinator |
Editing | Matthew Troughton | Colorist |
Costume & Make-Up | Conal Palmer | Prosthetic Supervisor |
Production | Johnny Lynch | Additional Casting |
Crew | Oliver Williams | Floor Runner |
Camera | Louise Murphy | Second Assistant Camera |
Editing | Mark Yeshin | Assistant Editor |
Art | Dave Tremlett | Art Direction |
Art | Celia Lusted | Set Decoration |
Art | Issac Dogliani | Art Department Assistant |
Art | Leo Dogliani | Art Department Assistant |
Art | Amy Binns | Art Department Trainee |
Art | James Hamilton | Construction Manager |
Art | Rosie Ellis Robertson | Props |
Art | Matthew Robertson | Property Master |
Crew | Juliana Roberts | Scenic Artist |
Sound | Frank Barlow | Sound Assistant |
Camera | Claire Louise Fraser | Assistant Camera |
Camera | George French | Camera Trainee |
Lighting | Dave Sherman | Electrician |
Camera | Catharine Brown | First Assistant Camera |
Camera | Robert Barlow | Grip |
Camera | Andy Sauer | Grip |
Production | Richard J Horner | Location Assistant |
Crew | Daniel Len Frost | Set Medic |
Production | Bethanie Mantin | Production Assistant |
Writing | Martin Askew | Script Consultant |
Crew | Scott MacIntyre | Supervising Armorer |